دقیق ترین و بهترین فشارسنج های دیجیتالی بازویی و مچی

بهترین فشارسنج های دیجیتالی

اگر به دنبال خرید بهترین فشارسنج یا دستگاه فشار خون هستید؛ ما در این مقاله تعدادی از بهترین و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتالی بازویی و مچی خانگی را معرفی خواهیم کرد. حتماً برای شما هم پیش آمده است که در ساعاتی از شبانه روز احساس کنید نیاز به یک دستگاه اندازه گیری فشار خون دقیق دارید؛ چون معمولاً با حالاتی شبیه سردرد یا سرگیجه اولین فکری که به ذهن همه‌ی ما می‌رسد استفاده از دستگاه های اندازه گیری فشار خون است.

بهترین فشارسنج یا دستگاه اندازه گیری فشار خون، چه ویژگی هایی دارد؟

در حدود دو دهه قبل، افراد برای اندازه گیری فشارخون باید به مراکز درمانی مراجعه می‌کردند و در منزل از عهده اینکار برنمی‌آمدند. از این رو کمپانی‌هایی که در زمینه‌ تولید لوازم و تجهیزات پزشکی فعالیت داشتند به فکر تولید انواع فشارسنج های خانگی افتادند که استفاده از آنها نیاز به مهارت خاصی ندارد و شخص به تنهایی از عهده اینکار برمی‌آید.
این مقاله می‌تواند به شما در انتخاب و خرید دستگاه فشارسنج مناسب و کاربردی کمک کند.
هنگامی که به دنبال انتخاب یکی از دقیق ترین و بهترین فشارسنج های خانگی هستید، چندین مورد را باید قبل از خرید در نظر بگیرید. برخی از مهم‌ترین عوامل عبارت‌اند از:

  • کیفیت ساخت دستگاه فشارخون
  • میزان دقت فشارسنج
  • ویژگی‌های ضد حساسیت (بدون لاتکس)
  • قیمت فشارسنج ، که یکی از مهم‌ترین فاکتورها در خرید بهترین دستگاه فشار خون خانگی محسوب می‌شود.

انتخاب مناسب ترین و بهترین قیمت دستگاه فشار خون یا فشارسنج

در مورد هزینه، شما می‌توانید با قیمت مناسب یک دستگاه فشارسنج معقول تهیه کنید، اما درباره محصولات بسیار ارزان، بهتر است کمی بیشتر تأمل کنید؛ زیرا قیمت ارزان ممکن است نتیجه کیفیت ساخت پایین باشد.
البته نمی‌توان گفت لزوماً قیمت پایین به منزله‌ی بی‌کیفیت بودن محصول است؛ بهتر این است که بدانید، چرا قیمت تا حد زیادی متفاوت بوده و قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که کیفیت فدای قیمت نشود.

بهترین فشارسنج های دیجیتال خانگی
راهنمای انتخاب بهترین فشارسنج های خانگی بازویی و مچی

معرفی انواع دستگاه های فشارسنج (فشارخون) موجود در بازار

فشارسنج های جیوه ای

یکی از ابتدایی‌ترین ابزارهای اندازه گیری فشار خون بوده که توسط متخصصین بهداشت و عموم پزشکان استفاده می‌شود. در استفاده از این نوع فشارسنج تکنیک فرد بسیار مهم است. (نیاز به دانش و مهارت تخصصی) از آنجا که جیوه یک ماده سمی است به دلایل زیست محیطی، استفاده از این فشارسنج در برخی کشورها ممنوع شده است.

نکته: البته استفاده از فشارسنج جیوه‌ای در محیط‌های بالینی برای بیماران کاملاٌ امن است.

فشارسنج های عقربه ای

در این نوع فشارسنج از فلز متفاوتی استفاده می‌شود و نیاز به کالیبراسیون منظم دارد. چناچه کالیبراسیون به درستی و یا به موقع انجام نشود، ممکن است قرائت نادرست باشد. این نوع فشارسنج‌ها از فشارسنج جیوه‌ای ارزان‌تر بوده و به راحتی قابل حمل و نقل است.

فشارسنج های دیجیتالی

این دسته در دو مدل، فشارسنج های مچی و همچنین فشارسنج های بازویی به بازار عرضه می‌شوند؛ بسیار کاربرپسند بوده و استفاده از آنها نیاز به دانش و مهارت خاصی ندارد. فشار سنج های مدل بازویی نسبت به مدل مچی از دقت بالاتری برخوردار است. برخی از این دستگاه‌ها علاوه بر فشار خون، ضربان قلب را نیز نشان می‌دهند و با داشتن حافظه‌ داخلی نتایج اندازه‌گیری شده را ذخیره می‌کنند. برای بیمارانی که دچار نوسان فشارخون یا آریتمی قلبی هستند این ویژگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

پس از آشنایی با انواع دستگاه های فشارسنج و کاربرد آنها، مسأله بعدی که با آن مواجه می‌شویم؛ انتخاب دقیق ترین و بهترین فشارسنج خانگی دیجیتال متناسب با نیاز ماست.
قطعاً برند (مارک) فشارسنج تأثیر زیادی در کیفیت آن دارد؛ برندهای شناخته شده در دراز مدت اعتماد مردم را کسب کرده و از درجه اطمینان بالایی برای خرید برخوردار هستند. از بهترین فشارسنج های دیجیتالی موجود در بازار می‌توان به امرن، بیورر و گلامور اشاره کرد.

دقیق ترین و بهترین فشارسنج یا دستگاه فشار خون دیجیتال خانگی کدام است؟

فشارسنج امرن مدل Omron M2

به جرأت می‌توان گفت امرن، یکی از بهترین و معتبرترین شرکت‌هایی است که در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و سلامت  فعالیت دارد. فشارسنج‌های دیجیتال امرن (Omron) یکی از دقیق ترین و بهترین فشارسنج های دیجیتالی موجود در ایران بوده که مورد تأیید بسیار از پزشکان و داروسازان است.
فشارسنج بازویی امرن مدل «M2» دارای کاف 22 تا 32 سانتی‌متری با قابلیت ذخیره‌سازی نتایج اندازه‌گیری است. این محصول مجهز به Intellisense بوده که به واسطه‌ی این تکنولوژی، فشار باد با توجه به فشارخون فرد تا قسمتی که لازم باشد بالا می‌رود. این فشارسنج از دقت بالایی برخوردار بوده و کار کردن با آن نیاز به دانش و مهارت خاصی ندارد. علاوه بر موارد ذکر شده این محصول قابلیت اندازه‌گیری (شمارش) ضربان قلب را نیز دارد. این دستگاه با چهار باتری قلمی تغذیه می‌شود.
از دیگر ویژگی‌های فشارسنج امرن مدل M2 می‌توان به نشانگر صحیح بستن کاف، 30 حافظه ذخیره‌سازی و قابلیت تشخیص آریتمی اشاره کرد.

یکی از بهترین فشارسنج های دیجیتالی بازویی
فشارسنج دیجیتالی Omron M2

فشارسنج بیورر مدل Beurer BM47

یکی دیگر از بهترین و دقیق ترین دستگاه های فشار خون مربوط به برند بیورر (Beurer) شرکتی آلمانی بوده که در سال 1919 میلادی تأسیس شده است؛ همینک نیز به عنوان لیدر بازار و یکی از پیشگامان صنعت سلامتی و بهداشت، در سرار جهان فعالیت می‌کند.
فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل «BM47» دارای یک صفحه نمایش بزرگ و منحصر به فرد بوده که با برخورداری از 120 حافظه داخلی برای استفاده 4 کاربر مناسب است. این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از طریق چهار باتری قلمی تهیه می‌کند. همچنین کاف این دستگاه برای بازوهایی با اندازه 22 تا 32 سانتی‌متری مناسب است.
از دیگر ویژگی‌های حائز اهمیت این محصول می‌توان به قابلیت خاموش شدن خودکار، اندازه‌گیری ضربان قلب، تشخیص آریتمی و هشدار خطای محاسبتی اشاره کرد.

یکی از معروف ترین برندهای فشارسنج در بازار
فشارسنج دیجیتال Beurer BM47

فشارسنج گلامور مدل Glamor TMB-1112

برند گلامور (GLAMOR) یکی از سه برند مطرح تولیدکننده دستگاه فشار خون در بازار بوده که در سال 2003 در آلمان تأسیس شده است. محصولات این شرکت شامل انواع فشارسنج، ترازو و تب‌سنج می‌شود.
فشارسنج گلامور مدل TMB-1112 با توجه کارایی و قیمت مناسب، یکی از بهترین محصولات موجود در بازار بوده که می‌تواند لقب بهترین فشارسنج‌ دیجیتالی بازویی را به خود اختصاص دهد. این دستگاه میزان نبض را از 40 ضربه تا 199 ضربه در دقیقه، میزان فشار خون را از 30 تا 250 میلی‌متر جیوه نشان می‌دهد. این محصول نیز مانند دو نمونه قبلی قابلیت شمارش ضربان قلب، اندازه گیری دقیق فشار خون و ذخیره‌سازی آن، خاموش شدن خودکار  و علاوه بر آنها دارای نشانگر میزان مصرف باتری است.

بررسی دقیق ترین دستگاه های فشار خون
دستگاه فشارخون Glamor TMB 1112

فشارسنج بیورر مدل Beurer BM19

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این دستگاه فشارسنج سیستم سخنگوی آن است که می‌تواند فشار اندازه‌گیری شده را به پنج زبان دنیا بیان کند!
فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل BM19 با وجود یک صفحه نمایش بزرگ و قابلیت نمایش میانگین نتایج، می‌تواند اطلاعات مربوط به چند روز را محاسبه کرده و بعد از گرفتن یک میانگین آن را به عنوان یک نتیجه کلی در اختیار کاربر قرار دهد. لازم به ذکر است که این دستگاه به ۶۰ جایگاه برای ذخیره کردن اطلاعات دو فرد مجهز شده است. همچنین با فعال بودن سیستم هشدار خطای محاسباتی بر روی این فشارسنج، کاربر می‌تواند اطمینان داشته باشد در صورت وجود اشکال، ایراد توسط دستگاه تصحیح خواهد شد.

دقیق ترین فشارسنج های بازویی دیجیتال
دستگاه فشار خون Beurer BM19

فشارسنج بیورر مدل Beurer BC08

یکی از بهترین فشارسنج‌ های خانگی دیجیتالی موجود در بازار همین مدل است؛ به دلیل حمل و نقل راحت و سهولت استفاده از آن (تنها با فشردن یک دکمه) در مقایسه با مدل‌های بازویی و کاف‌دار از محبوبیت بیش‌تری برخوردار است.
برای استفاده از فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل BC08 تنها کافیست آن را بر روی مچ دست خود ببندید و مقادیر اندازه‌گیری شده نظیر: فشار خون، ضربان قلب، ساعت و تاریخ را بر روی صفحه نمایش مشاهده نمایید.
منبع تغذیه این دستگاه شامل دو عدد باتری قلمی بوده و به 50 جایگاه ذخیره‌سازی برای 2 کاربر مجهز شده است.

بهترین دستگاه فشار خون مچی
دستگاه فشارسنج مچی Beurer BC08

فشارسنج فرش لایف مدل Fresh Life T4

اگر قصد خرید بهترین و دقیق ترین دستگاه فشار خون مچی با قیمت مناسب و قابلیت‌های بالا دارید، یکی از بهترین انتخاب‌های موجود در بازار فشارسنج مچی فرش لایف مدل T4 است.
به دلیل سهولت استفاده از این دستگاه در کنار وزنی سبک با قابلیت حمل و نقل آسان، این دستگاه برای افراد سالخورده انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.
از دیگر ویژگی‌های حائز اهمیت در این فشارسنج می‌توان به حافظه داخلی و خاموشی خودکار که سبب صرفه‌جویی در میزان مصرف باتری می‌شود، اشاره کرد.

بهترین دستگاه اندازه گیری فشار خون خانگی
فشار سنج مدل Fresh Life T4

نتیجه گیری در ارتباط با انتخاب بهترین دستگاه فشار خون (فشارسنج) دیجیتال خانگی

ما در این مقاله تنها به نقد و بررسی تعدادی از فشارسنج‌های موجود در بازار پرداختیم. در نهایت انتخاب بهترین دستگاه و دقیق ترین فشارسنج خانگی باید بر اساس دانش شما در این زمینه و همچنین کارایی که قرار است دستگاه در اختیار شما بگذارد، صورت گیرد.

چنانچه شما در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید که می‌تواند به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کند؛ ما و دیگر مخاطبین محترم را از آن آگاه کنید.

♦ در ضمن شما می‌توانید جهت مقایسه قیمت و خرید فشارسنج به فروشگاه آنلاین ما نیز سر بزنید.

4.3 - (10 امتیاز)
Mabna
ارسال دیدگاه